Aloe vera nápoje

Aké benefity má aloe vera?

Aloe Vera je našou kľúčovou zložkou. Výhody tejto zázračnej rastliny sa vyzdvihujú už po tisícročia. Aloe Vera má úžasné benefity pre vaše zdravie zvnútra aj zvonka. Zvnútra podporuje zdravie tráviaceho traktu, zdravý imunitný systém, vstrebávanie živín, zvyšuje hladinu prírodnej energie, znižuje zápaly v tele a iné. Zvonku zvlhčuje a upokojuje pokožku, taktiež zmierňuje opuch, svrbenie a bolesť (napr. pri popáleninách, po uštipnutí hmyzom).

Ako rýchlo pocítim rozdiel?

Aloe Vera nie je liečba cez noc, nie je to liek a ako každá prírodná látka potrebuje čas, kým začne účinkovať. Účinok záleží od dĺžky vašich zdravotných problémov a cieľov, ktoré ním chcete dosiahnúť.  Naše bunky sa regenerujú každých 90 dní, musíte aloe vera dopriať čas, aby začala pôsobiť. Ak však naďalej fajčíte, jete nezdravo alebo máte nejaké špecifické zdravotné problémy, môže trvať až 6-12 mesiacov, kým sa dostaví úplný výsledok. Dajte svojmu telu čas na regeneráciu.

Prečo by som mal piť aloe vera gél?
  • Ak sa cítite zdravý – aloe vera gél vám pomôže udržať vaše vnútorné orgány čisté a vy sa budete vždy cítiť mladý,  zdravý a plný energie.
  • Ak sa cítite chorý – aloe vera gél umožní vašim vnútorným orgánom, aby sa prečistili, lepšie a rýchlejšie vstrebávali dodávané živiny spolu s vitamínmi a urýchli celkovú regeneráciu organizmu.
Koľko aloe vera gélu môžem denne vypiť?

Dávkovanie závisí od toho, prečo chcete aloe vera gél piť. Podobne ako pri iných doplnkoch stravy, iné je dávkovanie pri prevencii a iné, ak už máte zdravotné problémy. V prípade, že ste aloe vera gél nikdy nepili, tak začnite s menšou dávkou a zvyšujte ju postupne. Môžete začať už s 30 ml dvakrát denne a zvýšiť ju na maximálne 60 ml dvakrát denne. Maximálna odporúčanná denná dávka je 120ml. Osobne vám odporúčame množstvo pitia v závislosti od vašej telesnej hmotnosti, kde optimálny pomer je 1 ml gélu na 1 kg telesnej váhy. Zvyčajne si množstvo rozdelíte a vypijete polovicu dennej dávky každé ráno a večer na lačno. V prípade, že si nie ste istý, využite naše poradenstvo, radi vám pomôžeme nastaviť optimálne dávkovanie.

Ako mám správne skladovať gél z aloe vera?

Otvorené nápoje z aloe vera uschovajte v chladničke. Optimálne spotrebovať do 1 mesiaca od otvorenia. Ak sú zatvorené, uchovávajte ich pri izbovej teplote podľa dátumu exspirácie, ktorý nájdete na dne fľaše.

Ako mám užívať gél z aloe vera?

Odporúča sa užívať aloe vera ako prvý nápoj ráno pred jedlom, či rannými liekmi a ako posledný večer pred spaním. Taktiež sa odporúča aby doma medzi užitím gélu a jedlom či liekmi bola minimálne  30 min. pauza. Vyhýbanie sa nápojom nie je potrebné, ale aloe vera to optimalizuje. Niektorí hovoria, že zlepšuje trávenie, keď sa užíva tesne pred jedlom alebo tesne po jedle. Je skutočne na jednotlivcovi, aby určil, ako ho bude užívať, ako často a v akom množstve.

Aké sú „detoxikačné“ účinky?

Existujú určité veci, ktoré sú súčasťou normálneho detoxikačného procesu, ako sú: kožné vyrážky, bolesti hlavy a hnačka. Hnačka ako súčasť detoxikačného procesu organizmu je problémom len vtedy, ak trvá dlhšie ako pár dní a zvyčajne sa objaví, ak užijete veľké množstvo aloe vera. Ak je to tak, znížte dávku gélu na niekoľko dní. V prípade iných príznakov, ktoré nie sú detekované ako alergická reakcia sa nepovažujú za nežiadúce. Ak máte akékoľvek pochybnosti neváhajte nás kontaktovať.

Môže mi aloe vera pomôcť pri zápche?

Áno, môže. Aloe Vera gél obsahuje saponíny, ktoré majú čistiacu funkciu. Jeho pravidelným užívaním viete dosiahnuť správne fungovanie vášho tráviaceho traktu. Taktiež majte na pamäti, že zápchu možno zlepšiť každodenným pitím väčšieho množstva vody, zvýšením príjmu vlákniny,užívaním probiotík a pohybom.

Môžem zmiešať aloe vera gél s niečím iným?

Najlepšie je piť čistý gél a zapiť vodou, ale ak vám naozaj nevyhovuje chuť, môžete nápoje z aloe vera zmiešať s čistou ovocnou šťavou alebo medom . Nezabúdajte však, že iné ovocné šťavy obsahujú iné kyseliny a môžu spôsobiť tráviace problémy. V opačnom prípade odporúčame zameniť za ďalšie druhy aloe vera nápojov, ktoré sú s ovocím (brusnicový, broskyňový, mangový) a majú sladšiu chuť. Každý druh má svoj špecifický účinok, preto sa o vhodnosti vopred informujte.

Môžu ľudia s cukrovkou užívať Aloe Vera?

U niektorých diabetikov sa zistilo, že pitie Aloe Vera zvyšuje množstvo inzulínu produkovaného organizmom. Každý, kto má cukrovku a chce užívať aloe vera, by si to mal byť vedomý a mal by sa poradiť so svojím lekárom, aby sa uistil, že jeho hladiny inzulínu sú riadne a starostlivo monitorované. V súčasnosti je veľa diabetikov, ktorí pijú gély alebo šťavy z aloe vera a zisťujú, že ich cukrovka je viac „pod kontrolou“, že ich hmotnosť je stabilnejšia a majú oveľa viac energie.

Môžem užívať Aloe Vera počas pôstu?

Áno, určite môžete užívať Aloe Vera počas pôstu. Keď sa Mahátmá Gándhího opýtali, aké tajomstvá ho udržiavali počas dlhých pôstov, odpovedal: „Bola to moja neotrasiteľná viera v Boha, môj jednoduchý a skromný životný štýl a aloe [Vera], ktorej výhody som objavil po svojom príchode do Južnej Afriky.

Existujú nejaké nežiadúce účinky v interakcii s inými liekmi ?

Podľa našich vedomostí a skúseností iných za posledných tridsať a viac rokov neexistujú žiadne rozpory. Pamätajte, že Aloe Vera je netoxická, prírodná látka a je tiež nepravdepodobné, že by reagovala s akýmkoľvek bežným liekom. Zo skúsenosti odporúčame klientom, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi (v injekčnej aj tabletkovej forme), aby sa o vhodnosti užívania aloe gélu vopred poradili.

Je Aloe Vera všeliekom na všetky neduhy?

Napriek širokému spektru zdravotných výhod, ktoré možno získať z pitia Aloe Vera a jeho lokálnej aplikácie, nepovažujte aloe vera za všeliek na všetky choroby – v skutočnosti nič také neexistuje. História a skúsenosti Aloe Vera ako liečiteľa a významná úloha, ktorú hrala v bylinnej medicíne v priebehu storočí, sú dobre zdokumentované. Avšak, ako väčšina iných „prírodných liekov“, môže často trvať dlhšie, kým budú mať priaznivý účinok na niektoré chronické symptómy ako liek na chemickej báze, aj keď neexistujú žiadne záruky, že takéto lieky môžu fungovať alebo fungovať lepšie ako prírodný liek, ako je aloe vera.

Môže mi Aloe Vera pomôcť pri zápche?

Áno, môže. Aloe Vera gél obsahuje saponíny, ktoré majú čistiacu funkciu. Postupne navyšujte dávky Aloe Vera, až pokiaľ Vaše črevá nebudú správne fungovať. Vaša peristaltika (pohyb čriev) a vyprázdňovanie budú bez problémov. Taktiež majte na pamäti, že zápchu možno zlepšiť každodenným pitím väčšieho množstva vody, zvýšením príjmu vlákniny, probiotík a pohybom.

Clean 9

Priberiem späť na váhe po C9?

Všetko závisí od toho, či sa vrátite k nezdravému zaužívanému životu. C9 je efektívny prečisťujúci program, ktorý vám môže pomôcť rýchlo naštartovať cestu k vášmu štíhlejšiemu a zdravšiemu JA. Je to účinný štart, aby ste mohli pokračovať v „diéte“ s kontrolovaným príjmom kalórií. Najvhodnejšou variantou na pokračovanie a úpravu hmotnosti je odborné navrhnutý program F15. Tento 15-dňový program Vám umožňuje pokračovať v regulácií hmotnosti a k dosiahnutiu vašich cieľov udržateľným a zdravým spôsobom.

Koľko môžem schudnúť po absolvovaní C9?

Výsledky 9-dňového programu C9 závisia od mnohých faktorov vrátane vášho životného štýlu, aktuálnej hmotnosti a stravovacích návykov. Črevný systém, ľudského tela funguje ako zanesené potrubie, v ktorom sa usádzajú škodlivé látky a organizmus ich prirodzenou cestou z tela nevie vylúčiť. Program C9 je navrhnutý odborníkmi tak, aby vám pomohol k prečisteniu tela a poskytol perfektný štartovací bod pre transformáciu vašej stravy a kondičných návykov s výsledkami len za 9 dní. Vylúčením škodlivých látok, dochádza k očiste a naštartovaniu vášho metabolizmus. Vďaka tomu môžu ísť kilogramy a centimetre z obvodu tela . Úbytok je individuálny a je pridanou hodnou programu, nie jeho cieľom.

Je C9 vhodný pre vegetariánov a vegánov?

Všetko vo programe C9 je vhodné pre vegetariánov a vegánov s výnimkou Garcinia Plus, ktorá je jedinou nevegetariánskou ingredienciou, pretože sa dodáva vo forme gélovej kapsuly. Ak ste proti nákupu produktu kvôli obsahu želatíny, odporúčame vám kapsulu Garcinie plus rozrezať a vybrať jej obsah.

Je program C9 a F15 bezpečný?

Áno, produkty v obidvoch programoch sú najvyššej kvality a sú zostavené odborníkmi na výživu a fitness. Vyrábajú sa z tých najkvalitnejších surovín a je preukázané, že fungujú. Program C9 a F15 je navrhnutý tak, aby trval iba 9/15 dní a je naozaj bezpečný pre väčšinu ľudí. Ak máte akékoľvek pochybnosti, môžete využiť naše poradenstvo a v prípade závažných zdravotných problémov sa poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom.

Budem počas detoxu pociťovať hlad?

Pocit hladu môže nastať najmä počas prvých dvoch dní. Je to normálne, následne ustúpi. Forever Fiber ™ a Forever Lite Ultra ™ sú navrhnuté tak, aby podporovali pocit plnosti a pomohli odvrátiť hlad. V brožúre, ktorá je súčasťou balenia nájdete zoznam potravín (str.13), ktoré môžete konzumovať počas pocitu hladu.

Prečo by som mal piť aspoň 8 pohárov vody denne?

Približne 72% ľudského tela tvorí voda a jej zásoby sa musia neustále dopĺňať. Voda je nevyhnutná pre udržanie zdravého metabolizmu, pretože je súčasťou takmer každého biochemického procesu vo vašom tele. Dostatočný príjem vody pomáha k zachovaniu pocitu plnosti medzi jedlami a urýchleniu vylučovania škodlivých látok z organizmu.

Prečo je C9 lepšia voľba ako hladovanie či iné detoxy?

Pri hladovaní je príliš nízky kalorický a nutričný príjem. Príjem nedostatočného množstva a kvality živín (vitamínov a minerálov) môže spôsobiť dlhodobé nedostatky v tele, čo môže v konečnom dôsledku viesť k závažným ochoreniam. Hladovka má svoje pravidlá. Ak trvá dlhšie ako 3 dni mala by sa vykonávať pod prísnym odborným lekárskym dohľadom.

C9 vás naučí zdravé stravovanie a taktiež vám poskytne potrebné živiny prostredníctvom potravinových doplnkov. C9 vám taktiež pomôže zaradiť pohyb a cvičenie do zrýchleného každodenného života. Vďaka tomuto programu získte základy pre efektívnu zmenu životného štýlu.

Zvládnem prvé 2 dni v programe C9?

Môže sa zdať, že prvé dva dní sú bez príjmu potravy náročné. Avšak C9 je špeciálne navrhnutá odborníkmi tak, aby odštartoval zdravý program kontroly váhy a pomohol eliminovať toxíny, ktoré môžu negatívne ovplyvniť vaše celkové zdravie. Prvé dva dni pomáhajú reštartovať vášmu telu schopnosť detoxikovať a nastaviť sa na 3. až 9. deň. Preskočenie či nedodržanie dní 1 a 2 môže ovplyvniť vaše finálne výsledky. Každý organizmus je jedinečný a každý z nás má vytvorené iné návyky.

Aký váhový úbytok môžem očakávať?

Hlavnou úlohou programu C9 je, aby sme nášmu telu dopriali očistu a dodali potrebnú výživu. Tento program odporúčame nie pre rýchle zhodenie kíl za krátky čas, ale aby sa naše telo vyčistilo, dobili sme „baterky“ a mohli začať alebo pokračovať na našej FIT ceste. Úbytok v cm a kg je len skvelým bonusom. V priemere je to mínus 1,5-5 kg, 3-10 cm v páse, 1-3cm v iných partiách.

Prečo potrebujem pri chudnutí proteíny?

Proteíny sú základným stavebným prvkom každej bunky v tele. Za účelom budovať alebo opraviť tkanivá a svaly vaše telo potrebuje aminokyseliny, ktoré môžu byť odvodené len z proteínov. Výskum ukazuje, že proteíny sú nevyhnutné pre úspešné chudnutie. Obmedzenie kalórií, ktoré nezahŕňa adekvátne množstvo proteínov, môže spôsobiť úbytok svalovej hmoty skôr, ako začnete chudnúť. Forever Lite Ultra ™ v kombinácii so zdravou stravou a cvičebným programom Vám môže pomôcť k schudnutiu na tuku, nie na svaloch.

Keď budem monitorovať svoj príjem kalórií, aby bol v rámci odporúčaní programu Clean9, môžem jesť čokoľvek chcem?

Jednou z najdôležitejších súčastí zmeny vášho tela je zmena spôsobu myslenia o jedle. Ak chcete dosiahnuť tie najlepšie výsledky, navrhujeme, aby ste dodržiavali program ako je to uvedené v tejto príručke. Jedlá, ktoré majú nízky obsah kalórií, vám nemusia poskytovať správnu rovnováhu živín potrebných na prečistenie a úbytok váhy.